פאראגרוטראלי

בונים מכוניות מיוחדות לילדים מיוחדים

הקודם
הבא

בדצמבר 2018 קיימו משפחת גרוטראלי את אירוע הפאראגרוטראלי הראשון.

במשך חצי שנה של עבודה אינטנסיבית, בנו 14 צוותי מתנדבים מוכשרים מכל הארץ רכבים המותאמים באופן אישי ל-14 ילדים עם מוגבלויות שונות, והגשימו להם חלום ענק:
לנהוג בעצמם במכונית שנבנתה במיוחד עבורם, למרות המגבלה איתה נולדו.

השילוב של מגבלה ונהיגה – לכאורה שני הפכים – יוצר קסם ואושר ענק של ניצחון למרות הכל.
את החלום הזה לא יכלו להגשים בשום מקום אחר.

האירוע זכה לחשיפה תקשורתית יפה ועורר הדים חיוביים מאוד.

לאור האירוע שהיה מרגש וסוחף, חיפשו בגרוטראלי דרך להמשיך את הקסם הזה שנוצר בין הצוותים, המשפחות והילדים, ולא רק באירוע שנתי בודד.

אז נולד החזון לעשייה מתמשכת לאורך כל השנה:

לבנות מכוניות מיוחדות לילדים מיוחדים במסגרת בתי הספר.

אז מה הרעיון שלנו? בעיקר להרבות את הטוב

לאפשר לבתי ספר הרוצים להיות חלק בפרוייקט המקסים הזה כשיעור של למידה משמעותית ללומדים בחטיבות הביניים. שילוב מרתק בין טכנולוגיות מתקדמות, מכונאות, יצירתיות, עיצוב ועוד לבין צורך אמיתי להגשמת חלום עבור ילד מיוחד. הזדמנות ייחודית לאפשר ללומדים ולצוות החינוכי להכיר מקרוב ילדים מיוחדים ומשפחתם, לראות מקרוב את החיים עם מגבלה ולקרב את השונה אלינו.

איך חשבנו לעשות זאת?

לקיים מדי שנה הפנינג מוטורי חגיגי שכולו יוקדש לחוויית הנהיגה המיוחדת.

להפנינג הזה יגיעו כל בתי הספר שלקחו חלק בבניית הרכבים לאורך השנה, בו יציגו לראווה את הרכב שבנו לילד/ה עם מוגבלות ואת הפתרונות הטכנולוגיים שהשתמשו בהם כדי לענות על הצרכים הייחודיים לאותו ילד/ה שליוו כל השנה. בנוסף הילד/ה יזכו לנהוג על הרכב המותאם להם אישית.

לאירוע החגיגי כבר בספטמבר 2020 היעד הוא להוסיף עוד מכוניות נוספות, מונגשות יותר ומאפשרות יותר.

להקים חצר פאראגרוטרלי

אשר תהיה מותאמת לפעילות המוטורית, אליה יוכלו הילדים עם המוגבלויות הפיזיות להגיע ולנהוג באופן סדיר על בסיס שבועי/חודשי ולצבור מיומנות בנהיגה. את כל ההליך הזה ילוו צוותים מקצועיים של פיזיוטרפיסטים/מרפאים בעיסוק על מנת לחקור ולבדוק את השפעת הנהיגה מההיבט הטיפולי.

כדי שנוכל לקיים זאת אנחנו חייבים להשיג מקום שבו נוכל לאכסן ולהפעיל את המכוניות באופן שוטף, במטרה לאפשר לילדים חוויה מתמשכת ומשופרת לאורך כל השנה. זה תהליך ארוך, יקר ומורכב, אבל בעזרתכם הוא יקרה.

במקביל, במסגרת בתי ספר ברחבי הארץ ימשיך הפרוייקט באופן שוטף כלמידה משמעותית בה יבנו התלמידים בחטיבה מכוניות תוך כדי שילוב טכנולוגיות חדשניות, עבור ילדים בעלי מוגבלויות מקהילתם בליווי וביעוץ שלנו.

נקיים גם פעילויות מיוחדות כמו: פעילות למבוגרים, פעילות הסברה לבתי ספר ושת”פ עם מרכזים שונים.

פיתוח חדשני

בימים אלו אנחנו שוקדים יחד עם סטודנטים ממכללת אפקה על הנגשת הפעילות המוטורית – פיתוח מכונית חשמלית מותאמת בעלת תקינה מסודרת אשר תיתן מענה לכל ילד בעל צרכים מיוחדים. המכונית הזו תהיה בעצם הראשונה מסוגה בעולם, ואנו חולמים לשווק אותה לשווקים בחו”ל.

לצפייה בסיקור התקשורתי על אירוע פאראגרוטראלי

עד כה, קיבלנו עזרה ותרומות מחברות גדולות במשק הישראלי:

עד כה, קיבלנו עזרה ותרומות מחברות גדולות במשק הישראלי:

דילוג לתוכן